Asurlular - Sürekli Bir Öykü

Add to Favorites

Asurlular - Sürekli Bir Öykü

Aramlar, Keldaniler, Süryaniler Kimdir, Nedir Bunlar?

Frederick Aprim

Yaba Yayınları

ISBN: 9789753861311

20.00 ₺ (Mîqdara VT)


Whatsapp ile Sipariş
Eski bir azınlık grubu olarak Asuriler, kendilerini yöneten birçok devlet yüzünden, bir tanımlanma krizi yaşıyorlar.

Fred Aprim kendi etnik kökenlerine derinlemesine inerek bu krizle karşılaştı. Bu eserde çağdaş Asurilerin tarihsel kökenlerini, birçok köklü ve diğer yeni yayınlanmış kaynaklardan, adamakıllı belgeledi.

Bu kitapta kullanılan kaynakların sayısı ve çeşitliliği etkileyicidir. Okuyucu kitabın doğrudan alıntılarla dolu olduğunu görecektir. Bay Aprim'in yolu, kanıtların "kendini açıklaması"dır.

Bay Aprim'in Arapça ve çağdaş Asurcayı çok iyi bilmesi bu araştırmasını zenginleştirmiştir. Yalnız İngilizce bilen okurlar için erişilemeyecek olan kaynakları Arapçadan ve Asur kaynaklarından alıntılarla çevirmiştir. Bu yapıt gerçekten de, çağdaş Asuriler'in en anlaşılır incelemesidir.

Fred Aprim, Iraklı bir Asuridir. O ülkedeki yerel olaylar üzerine ayrıntılı bilgisi vardır. Bu kitabın 9. bölümünde, Irak'ın 1920'deki kuruluşundan beri, onların ulusal ve kültürel özlemlerini küçümsemek için, aralarına bölücülüğü sokup körüklediğini inandırıcı olarak ispat etmektedir.

Bu kitabın Fred Aprim'in ilk eseri olduğunu düşününce, başarısı dikkate değerdir. Çok değişik kaynaklardan verileri toplamak ve onları anlaşılabilir bir biçimde düzene sokmak, çok güç bir iştir. O, bu işi başarıyla tamamlamıştır. Bu konuda bir kaynak kitabı yaratmıştır.

- Arianne Ishaya


Asurlular - Sürekli Bir Öykü


256

Turki

Tarih - İnceleme

2008
Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number