ÜYELİK VE GİZLİLİK KURALLARI

 

medyakitabevi.com Üyelik ve Gizlilik Kurallarıdır.

1.İşbu Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesi www.medyakitabevi.com tarafından, www.medyakitabevi.com web sitesinin kullanılmasına ilişkin kuralları ve şartları belirlemek amacıyla hazırlamıştır.

2. www. medyakitabevi.com web sitesi Medya Kitabevine aittir. Devredilemez ya da satılamaz. www.medyakitabevi.com kendi ürettiği ve/veya dışarıdan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerini mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

3. Kullanıcı (Kullanıcı tabiri, üyeler dâhil, Web Sitesi’ne giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) üyelik kaydı yapması halinde üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, e-satış yöntemiyle yapacağı işlemler için sistemdeki üyeliği sonlandırılana kadar sözleşmenin geçerli olacağını kabul ve taahhüt eder.

4. Kullanıcı, medyakitabevi. com’a üye olurken kendisinin belirleyeceği bir "şifre” ye sahip olur. Üye dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin özel rakamlar, harfler ve karakterler kullanılarak daha güvenli bir biçimde oluşturulmasından ya da bunun için gerekli değişikliklerin yapılmasından üye sorumludur.Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz üçüncü şahısların eline geçmesi ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde Web Sitesine/ Medya Kitabevi’ne ( Selahattin Bulut şahıs şirketi) haber verilmelidir.

5.www.medyakitabevi.com kullanıcılarından( üyelerinden) hiçbir şekilde şifre bilgisini istememektedir. www.medyakitabevi.com , şifre kullanımından doğacak problemlerden sorumlu değildir.Kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-mail adresi üyeye özeldir; aynı e-mail adresi ile iki farklı üyeliğiniz olamaz. "Şifre” sadece kullanıcıtarafından bilinir. Kullanıcının üyelik gerektiren servislere bağlanabilmesi için kayıt sırasında girdiği e-mail adresi ve şifresini girmesi gerekmektedir.

6. Sisteme kayıt olan Kullanıcı, üyelik sözleşmesinde yer alan veya sisteme girdiği bilgilerin tam, doğru, kendisine ait olduğunu taahhüt etmiş ve üyelik için belirtilen şartları kabul etmiş sayılır. Üyelik sözleşmesinde yer alan bilgilerinin eksik veya yanlış olmasından doğan veya doğabilecek olan zararlardan Kullanıcı ve temsil ettiği Müşteri sorumlu olup, medyakitabevi.com’un bu konuda hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Üyelik aşamasından sonra Kullanıcının bilgilerinde değişiklik olması durumunda bilgilerin üyenin kendisi tarafından sistem üzerinden güncellemesi gerekmektedir. Bilgilerin güncellenmemesinden veya geç güncellenmesinden dolayı sorumluluk Kullanıcı ve temsil ettiği Müşteriye aittir. İşbu sözleşmenin üye tarafından ihlali halinde, www.medyakitabevi.com tarafından tek taraflı olarak herhangi ihtara ihtiyaç duymaksızın üyeliğini sona erebileceğini kabul eder.

7.medyakitabevi.com elektronik satış sistemine 18 yaşını doldurmuş ve medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olanlar üye olabilecektir.

8. Üye, tüm hakları www.medyakitabevi.com ’a ait olan ve www.medyakitabevi.com üzerinde yer alan bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yazı, görsel, video vb. eserleri veya herhangi bir içeriği kopyalamayacağını, çoğaltıp yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.

9. www.medyakitabevi.com herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. www.medyakitabevi.com ’un sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı www.medyakitabevi.com üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

10.Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik: İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

11.www.medyakitabevi.com satışları stokları ile sınırlıdır. www.medyakitabevi.com stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapamayabilir, böyle bir durum olduğunda siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşterinin hesabına iade edebilir.

12. Ürünlerin sanal mağazada teşhir edilmesi, söz konusu ürünlerin mutlaka www.medyakitabevi.com stoklarında bulunduğu anlamına gelmez.

  • www.medyakitabevi.com’da satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yetkisi münhasıran www.medyakitabevi.com'a aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata olduğu takdirde münhasır seçme yetkisi kendisinde olmak şartıyla www.medyakitabevi.com hatayı düzelterek ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.

  • www.medyakitabevi.com ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulanmasında değişiklik yapabileceği gibi, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir. www.medyakitabevi.com üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürebilir, ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir.

13.Gizlilik Koşullarının Takibi/Değişiklik: Medya Kitabevi (Selahattin Bulut, şahıs şirketi) herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin Gizlilik Koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin üçüncü şahıslar ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. Medya Kitabevi’nin( SelahattinBulut, şahıs şirketi), Gizlilik Koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, Gizlilik Koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması kullanıcının( üyenin) sorumluluğundadır. Bu Web Sitesi ve Hizmetlerini, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, Gizlilik Koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır.

14.Bilgilerin Korunması: Medya Kitabevi ( Selahattin Bulut şahıs şirketi), Web Sitesindeki tüm sayfaların güvenliği için azami gayret göstermektedir. Web Sitesinde kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli https ve SSL şifreleme gibi teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır.

  • www.medyakitabevi.com sitesinde hiçbir şekilde kredi kartı bilgileriniz kayıt edilmez, arşivlenmez. Bu yüzden yaptığınız alışveriş esnasında ve sonrasında kredi kartı bilgilerinizin güvenliği noktasında endişe etmenize gerek yoktur.

  • Ödeme aşamaları tamamen bankaların kendi yüksek güvenlikli sunucularında veya BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)  tarafından yetkilendirilmiş kurumların yüksek güvenlikli ödeme alt yapılarında gerçekleştirilir.

  • Banka ile www.medyakitabevi.com sitesi arasındaki süreçlerde SSL şifrelemesi kullanılır. Bilgileriniz şifrelenerek banka sunucularına ulaştırılır.

15.Açık Sistem: Kullanıcılar internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgileri, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin üçüncü şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Medya Kitabevi imkânlar dâhilinde kendi önlemlerini almaktadır.Ancak doğabilecek bu gibi durumlarda,Web Sitesinin güvenli olduğu yönünde veya kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.

16.Kullanıcı Bilgileri: Kullanıcı tarafından Web Sitesi ve Hizmetlere yerleştirilen, iletilen veya bu Web Sitesi ve Hizmetler aracılığıyla gönderilen her türlü kişisel bilgiden (ad-soyad, TC kimlik numarası, telefon numarası, adres, e-posta, kart bilgileri gibi tüm bilgilerden) kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, Web Sitesi ve Hizmetlere ilettikleri/gönderdikleri her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını beyan ve garanti etmiştir. Medya Kitabevi’nin ( Selahattin Bulut, şahıs şirketi), Kullanıcılar tarafından web sitesine konulan/iletilen içeriğin, diğer Kullanıcılara veya üçüncü şahıslara herhangi bir zarar getirdiğine yönelik bir başvuru/talep/şikâyet alması veya söz konusu içeriğin mevzuata, uluslararası hukuk belgelerine aykırı olduğunun tespit edilmesi halinde Kullanıcı ’nın üyeliğini sonlandırma hakkı saklıdır. Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

17.Üçüncü Kişilere Ait Siteler: Web Sitesinde, Medya Kitabevi’nin ( Selahattin Bulut şahıs şirketi) işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, üçüncü şahıslar tarafından işletilen alt ve üst web siteleri bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir/link/bilgi verilebilir. Medya Kitabevi ( Selahattin Bulut şahıs şirketi)erişim sağlanan bu web sitelerine ilişkin içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk, üçüncü kişilere ait sitelerde yazılı koşulara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden veya bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Medya Kitabevi sorumlu tutulamaz.

18.Kişisel Bilgiler: Web Sitesinin ziyaret edilmesi, kullanılması ya da herhangi bir Hizmetten yararlanılması için ad, soyad, adres, e-posta adresi, telefon numarası, IP bilgileri ve benzeri kişisel veriler Web Sitesine verilmiş, kaydedilmiş olur/olabilir. Kullanıcı, vermiş/açıklamış/kaydetmiş olduğu kişisel verilerin, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen şartlarla Medya Kitabevi’ne (Selahattin Bulut şahıs şirketi) açık olacağını dikkate alarak bu bilgileri açıklamış olduğunu ve Web Sitesine açıkladığı, kaydettiği her bilginin, içeriğin Medya Kitabevi’ne( Selahattin Bulut şahıs şirketi) karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır.

19.Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Medya Kitabevi( Selahattin Bulut şahıs şirketi), Kullanıcılardan yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir şekilde ve kesinlikle; ırk ve etnik kimlik, dini/siyasi/felsefi düşünce, fiziksel ya da ruhsal sağlık ve özellikler gibi hassas bir bilgi talep etmemektedir. Bu bilgilerin verilmiş, kaydedilmiş veya ifşa edilmiş olmasından dolayıMedya Kitabevi’nin( Selahattin Bulut şahıs şirketi) bir sorumluluğu yoktur. Kişisel verilerinizle ilgili olarak verdiğiniz izin, size hizmet vermek; Hizmetlerin, Medya Kitabevi’nin( Selahattin Bulut şahıs şirketi)tanıtım faaliyetleri; hukuki gereklilikler ve benzeri hallerde kullanma iznini de içermektedir.

20.Ticari İletişim: Medya Kitabevi( Selahattin Bulut şahıs şirketi), Web Sitesine veya kendisine iletilmiş ya da bir şekilde kaydedilmiş/kaydettirilmiş olan iletişim adresine, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderebilir. Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğiniz kabul edilir. Vermiş olduğunuz izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkını her zaman kullanabilirsiniz.

21.Gizlilik Koşullarının İhlali: Medya Kitabevi( Selahattin Bulut şahıs şirketi), Gizlilik Koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Kullanıcıların Web Sitesi ve Hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların Kullanıcı tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.

22.Mücbir Sebepler:Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda medyakitabevi.com işbu sözleşme ile belirlenen edimlerden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu değildir. Bu ve bunun gibi durumlar nedeniyle medyakitabevi.com’dan tazminat talep edilemez.

23.  Mücbir sebep terimi; doğal afet, isyan, kısmi veya genel seferberlik ilanı, savaş, kanuni grev ve genel salgın hastalıklar, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tarafların makul kontrolü dışındaki ve medyakitabevi.com’un gerekli itinayı göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır.

24Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: İşbu sözleşmenin yorumlanması ve uygulanmasına ilişkin olarak ortaya çıkabilecek tüm uyuşmazlıklar öncelikle taraflar arasında karşılıklı müzakere yolu ile çözülmeye çalışılacaktır. Taraflar arasında karşılıklı müzakere yolu ile çözüme kavuşturulamayan işbu sözleşme ile ilgili her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul Adliyesi  yargı çevresindeki mahkeme ve icra daireleri yetkili olacaktır.

25. Yürürlük: İşbu Sözleşme, Kullanıcının Sistem üzerinden üyeliğinin aktive edilmesini müteakip karşılıklı olarak yürürlüğe girecektir.

ONAY

www.medyakitabevi.com sitemize üye olan kişi tüm bu şartları kabul etmiş sayılır.

  

Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number