Hacı'nin cenaze töreni, bana Kürt halki tarafından ne kadar sevildigini. Kürt halkinin da ne kadar kadirbilir olduğunu bir kez daha kanıtladı. Haci'nin arkadaşı olmaktan gurur duydum ve ölümünün acısıni, duyduğum bu gururla hafifletmeye çalıştım.

O bakımdan, onda olan insana sevgisi, arkadaşına olan sevgisi, dostlarına olan sevgisi ve bagliligs son derece kıymetlidir. Hacı onun için çok seviliyordu. Çok cesur ve

yiğit biriydi.

Ruşen ARSLAN

Osman AYDIN

Birçok avukatın çekinerek girmedigi davalara Hacı çekinmeden, büyük bir özveri ve cesaretle giriyordu.

Cemşit BİLEK

Sayın Hacı Akyol ve arkadaşları, 12 Eylül 1980 koşullarında, mücadeleci birer saygın hukukçuydular! O zamanki emek ve çabalari, gerçekten saygınlık hak eden ve iftihar edilecek bir düzeydeydi! Özellikle Hacı Ağabeyin emeği, pek çok tutuklu üzerinde vardır!

Bahoz ŞAVATA

Av. Hacı Akyol bir Malatya Kürdü idi. Müvekkili olduğu Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi'nin direnişçi Kürd sanıkları gibi, kendi üzerine düşen müthiş, özverili hukuk mücadelesini sıkıyönetim askeri mahkemelerinde diğer avukat arkadaşları ile birlikte vermişti.

İsmail BEŞİKÇİ

Hani Islam inancına gore cenaze merasimlerinde imam cemaate dönerek, "Merhumu nasıl bilirdiniz... Hakkınızı helal ediyor musunuz?" Gibi sorular sorar. Ben Hacı için. bu soruların tersinden sorulacak sorular olmasını düşünüyorum. Helallik alınması gibi bir soruyu, cemaate değil de Hacı'ya sormak gerekir diye düşünüyorum. Hacı'dan helallik isteyip, hakkını bizlere helal etmesini

diliyorum.

Ümit FIRAT


Av.Hacı Akyol Anısına.


200

Turki

Anı

2022
Bêjeyên Sereke

Av.Hacı Akyol Anısına.
Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number