DEMOKRASİ ÜZERİNE DÜŞÜNMEK

Add to Favorites

DEMOKRASİ ÜZERİNE DÜŞÜNMEK

Bayram Bozyel

Deng Yayınları

ISBN: 978-605-2187-13-5

52.00 ₺ (Mîqdara VT)


Whatsapp ile Sipariş
Demokrasi, sadece bir yönetim biçimi ve kurumlar toplamı değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi ve değerler bütünüdür, bir istek ve umuttur.  Daha da önemlisi demokrasinin bir ahlaki boyutunun olması gerekir. Ahlakın olması için tercihlerimizi kendi özgür irademizle yapmamıza elveren politik özgürlüğe ihtiyacımız var.

Demokrasi ucu açık dinamik bir süreçtir. Antik demokrasiden günümüze kadar demokrasi kavramı hem içerik hem kurumsal açıdan birçok değişiklik geçirmiştir. Bugün de demokrasinin uygulaması ülkeden ülkeye kıtadan kıtaya farklılıklar gösterir. Demokrasinin tarihi tamamlanmamış bir yolculuğu andırır.  O pratik uygulama ve fikri alandaki yeni deneyimlerle zenginleşip olgunlaşarak yolculuğunu sürdürecektir.

İtalyalı tarihçi Leo Valiani’nin dediği gibi, “yüzyılımızın, adalet ve eşitlik fikirlerinin kazandığı zaferin daima kısa ömürlü olduğunu, ama özgürlüğü korumayı başarırsak, her şeye her zaman yeniden başlayabileceğimizi kanıtlıyor… en umutsuz durumlarda bile umutsuzluğa yer yoktur.”

 


DEMOKRASİ ÜZERİNE DÜŞÜNMEK


238

Turki

Siyaset Felsefesi

2021
Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number