İnançların Buluştuğu Yer

Add to Favorites

İnançların Buluştuğu Yer

Selami Dünser

Na Yayınları

ISBN: 9786057471116
 

 İnsanlık varoluşun başlangıcından günümüz sürecine kadar tabiatı gereği hep bir inançla yaşamıştır. İnanç, canlılar ara­sında insanoğluna özgü bir kavram olup bu kavramın insan­daki temel unsuru da Yaradan’ın bedenine yerleştirdiği akıl­dır.

   İnsanoğlu aklı sayesinde doğruluğuna ulaştığı bir bilgiyi kalbiyle de sevmeye başladığında imana ulaçmış olur. İnanç ve de İman toplumda bire bir aynı amaçla anılıp bilinirken içerik ve de asıl itibarı ile bir birleriyle bağımlı hareket eden terimler olup anlam ve de ifade bakımından farklılıklarda gösterebilmekteler. Öncelik sırasına bakacak olursak İnanç daha önce gelir. Çünkü İmana giden yol İnanç'tan (İnanmak­tan) geçer.

Selami Dünser;

1977’de Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Başdeğirmen kö-yünde doğdu. İlkokul eğitimini Başdeğirmen köyünde,Orta okulu Silvan’da ve Lise eğitimini de Batman’da tamamladı. 1997 senesinden beri şiir yazıyor ve beste yapıyor.  Bu uğraşlar sonunda onu farklı bir alanda yazmaya itmiş ve bunun sonucu olarak elinizdeki bu eser ortaya çıkmış.


İnançların Buluştuğu Yer


202

Turki

Din Tasavvuf

2021
Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number