KOBANİ’NİN KIZLARI

Add to Favorites

KOBANİ’NİN KIZLARI

İSYANIN CESARETİN VE ADALETİN HİKAYESİ

İngilizeden Çeviren:Zerya Baran

Gayle Tzemach Lemmon

Avesta Yayınları

ISBN: 9786257253826
2021’in en çok tartışılan kitaplarından…

 

IŞİD'e karşı mücadeleye liderlik eden kadınların sıra dışı ve mütevazı hikayesi.

Angelina Jolie

2014'te Suriye’de küçük bir kentte, tamamı kadınlardan oluşan bir milis, IŞİD ile karşı karşıya geldi. O zamana kadar İslam Devleti ülkenin geniş alanlarını önüne katıp süpürmüş, şehirleri birer birer ele geçirmişti ve iç savaşta her yan yakılıp yıkıldıkça, terör yayılmıştı. Kobani kentindeki bu beklenmedik hesaplaşmadan, ABD'nin ortağı olarak IŞİD'e karşı savaş açacak bir savaş kuvveti ortaya çıktı. Bu süreçte, bu kadınlar kadınları alıp satan erkeklerle ev ev, sokak sokak, şehir şehir savaşarak kadın eşitliğini gerçeğe dönüştürmeye kararlı bir şekilde kendi siyasi vizyonlarını yayacaklardı.

Yıllarca sahada toplatılan haberlere dayanan KOBANİ'NİN KIZLARI, Suriye'de IŞİD'i durdurmak için muhtemelen dünyanın en büyük umudu haline gelen Kürt milis kadınlarının unutulmaz bir hikayesidir.

“Kobani’nin Kızları, kadınların gücünün ve cesaretinin unutulmaz efsanevi bir hikayesidir. Zekice araştırılmış ve saygıyla anlatılmış bu kitap; kahramanlıkla, fedakârlıkla ve kardeşliğin gerçek anlamıyla ilgili yazılmış unutulmaz bir derstir.”

Elizabeth Gilbert, Eat, Pray, Love and Big Magic adlı eserin yazarı

“Kobani'nin Kızları, IŞİD'i yenmek ve geleceklerini kendi ellerine almak için her şeyi riske atan bir grup kadın savaşçının cesurca aktarılmış, okunması gereken bir öyküsünü sunuyor.”

August Cole, Burn-In adlı eserin ortak yazarı


KOBANİ’NİN KIZLARI


264

Kurmanci

2021
Bêjeyên Sereke

KOBANİ’NİN KIZLARI
Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number