Ve Suyu Ateşe Verdiler

Add to Favorites

Ve Suyu Ateşe Verdiler

Sancı Yayınları

ISBN: 9786056913013

48.00 ₺ (Mîqdara VT)


Whatsapp ile Sipariş
Beltan, kırımın şartlarını, devletin provokasyonlarla bizzat hazırladığı tezini romana belirgin bir şekilde yerleştiriyor; devleti çarmıha gererken, halkı da eleştiriyor.

- Muzaffer Oruçoğlu

Beltan, Dersim’in içlerine bir yolculuk yapıyor. En vahşi hayatın hüküm sürdüğü, 1930’lu yıllarda, sadece devletin değil pek çok Dersimlinin ilişki kurmadığı Demanan dağ ve küçük köylerindeki insan manzaralarını ele alıyor.

- Haydar Karataş

Bakalım küresel zaman insanı barbarlık ve masumiyet hallerine tercüman olan “insanlık” öykülerine ne diyecek? Utançla gidenlerin yaptığı gibi sessiz mi kalacak yoksa çığlıkları duyulmayanların sesi mi olacak?

- Şükrü Aslan

Dersim’in sahipsiz çığlığı, saklandığı iz içinden ustalıkla çıkarılmış.

- Remzi Aydın

Dersim’in tarihsel, sosyal, kültürel ve siyasal sorunlarını etik değerlerden ve edebî kaygıdan taviz vermeden anlatan bu belgesel romanda doğru bilinen yanlışları, yanlış bilinen doğruları okuyacaksınız…

- Kazım Gündoğan

Harde Dewreş diyarında, khal-u beladan beri kardeş kavgasını izlemekten yorulan güneşin tanıklık yaptığı ‘38 Katliamı’nı, Kırklar dağının zirvesine çıkıp gözlerinizi kapatarak dinlemek için Haydar Beltan’ın Dersim kokan sesine kulak vermelisiniz.

- Hüseyin Cengiz

 

Ve Suyu Ateşe Verdiler


438

Turki

Edebiyat - Roman

2019
Bêjeyên Sereke

Ve Suyu Ateşe Verdiler
Başarıyla Sepete eklendi !
whatsapp number